Takma Kirpik Modelleri

24 Kasım 2013 Pazar, 22:06
takma kirpik modelleri

takma kirpik modelleri

Takma kirpik, takma kirpik modelleri, takma kirpik nasıl takılır, takma kirpik nasıl çıkarılır sorularına yanıt mı arıyorsunuz o zaman doğru yerdesiz…

Takma Kirpik

Kısa sürede, yüzde en büyük değişimi yaratan aksesuar; takma kirpik! Piyasada bulabileceğin binbir çeşit model kirpikle gözlerini istediğin şekle sokabilir; makyajda, büyüleyici, seksi, doğal, farklı, her türlü etkiyi yakalayabilirsin. Bunun yolu sadece takma kirpiğin nasıl takılacağını öğrenmekten geçiyor. İşte sana çok işine yarayacak birkaç önemli bilgi…

Kirpik Seçimi

• Takma kirpiğin birçok farklı çeşidi var. Hangisini alacağına karar verirken; kirpiğin, göz şekline uygun olmasına dikkat etmelisin. Bunun yanında kirpiğin boyu da çok önemli.
• Gözünle kaşın arasındaki mesafe çok geniş değilse, çok uzun bir takma kirpik abartılı durabilir.
• Takma kirpik seçiminde bir diğer önemli nokta kirpiğin, yapacağın makyaja uygun olması. Buğulu gözler için yuvarlak, ortada uzun, kenarlada kısa kılları olan bir kirpik seçmelisin. Eyeliner kullanıyorsan ya da kedi gözü makyajı yapacaksan kısa başlayıp sonlara doğru uzayan bir kirpik seçebilirsin.
• Takma kirpikler; şerit kirpik ve tekli kirpik olarak ikiye ayrılır. Tekli kirpikleri takmak daha çok zaman alır ama sonunda daha doğal ve kalıcı bir sonuç alabilirsin. Buna karşın şerit kirpik takmak, herkesin evde kendi başına yapabileceği bir işlemdir. Bu yüzden, bugün saana şerit kirpik takmayı

takma kirpik modelleri

Takma Kipriğin İçin Yapıştırıcı

• Çoğu markanın yapıştırıcısı, kirpikle beraber paketten çıkar. Ama yapıştırıcıyı ayrı olarak da alabilirsin. Yapıştırıcı siyah ya da beyaz olabilir. Beyaz yapıştırıcı kuruduğu zaman saydamlaşır. Eğer takma kirpik kullanmaya alışık değilsen, bu sayede yapıştırıcının kuruduğu zamanı daha kolay anlayabilirsin. Malzemelerini hazırladıysanız uygulamaya geçebilirsiniz.

takma kirpik modelleri

Takma Kipriğini Takmadan Önce

• Kirpiği göz makyajı tamamladıktan sonra takılmalı. Gözüne ağır bir makyaj yapmak istemiyorsan, en azından takmadan önce bir kalem çekmelisin. Böylece kirpik gözünle daha iyi bütünleşir.
• Kirpikleri takmadan önce takma kirpiğin dibindeki şeridin rengine dikkat etmelisin. Şerit şeffaf ya da beyazsa kirpiği çıkarmadan önce, göz kaleminle şeridi hafifçe boya.
• Kirpiği takmadan önce dikkat etmen gereken en önemli nokta kirpiğin gözünle aynı boy olması. Bunu sağlamak için uhuyu sürmeden önce kirpiği gözünün üstüne koy ve uzun olan tarafı kes. Unutma hiç kimsenin kirpiği göz pınarından başlamaz; ölçerken çok dipten başlamamaya dikkat etmelisin.

takma kirpik modelleri

Takma Kipriğin Takarken

• Uhuyu kirpiğin şeridine eşit dağılacak şekilde sür. Uhuyu sürdükten sonra 60saniye kadar bekle. Bu uhunun biraz kurumasını ve ilk kayganlığının geçmesini sağlayacak. Böylece kirpiğe gözünün üstünde yön vermek kolaylaşacak.
• Bir cımbız yardımıyla kirpiği kendi kirpiklerinin üzerine bırak. Kirpiklerine ne kadar yakın yapıştırabilirsen o kadar iyi. Uhu kuruyana kadar cımbızı kullanarak kirpiği kendi kirpik köklerine yakınlaştırmaya çalış.
• Bu arada köşeler biraz daha zor yapışabilir. Köşeleri yapıştırmak istediğin yerlerde birkaç saniye cımbızla tutarsan daha az zorlanırsın.
• Kirpiği taktığın açının da çok önemli olduğunu unutma, Kirpikler yukarı bakmalı,
• Uhu kururken gözlerini açık tutmaya dikkat et…
• Şimdi sıra diğer gözde! Bu noktada en önemli şey, iki gözün kirpik açısının aynı olması.
• İki taraf da kuruduktan sonra maskara sürerek kendi kirpiğinle takma kirpiğin kaynaşmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz